O nas

Rascal Industry
Polski Producent
odzieży na zamówienie

CO ROBIMY?

Szyjemy odzież i akcesoria

Oferujemy kompleksową usługę zrównoważonego i etycznego szycia na rynku europejskim dla marek modowych, firm, organizacji oraz agencji. Działamy według zasad  fair trade, w zgodzie z modą slow fashion. 

Specjalizujemy się w przeprowadzaniu całego procesu produkcyjnego  odzieży damskiej, męskiej, sportowej, dziecięcej, promocyjnej i roboczej. Stawiamy na wysoką jakość materiałów, a także wykonania nadruków oraz haftów. Dostarczamy gotowe kroje odzieży lub przygotowujemy je od podstaw, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów.  Rascal oferuje szycie odzieży z ekologicznych i szlachetnych materiałów, których jakość potwierdzona jest certyfikatami.

To w Polsce powstają szyte przez nas ubrania. Produkcja odbywa się głównie w polskich szwalniach. Posiadamy własne zaplecze produkcyjne. Nasza szwalnia, KNH Wear, znajduje się w rodzimej kolebce przemysłu odzieżowego - Łodzi. Pozwala nam to osobiście doglądać i dopilnować każdego etapu procesu realizacji zamówienia.

Wraz z założeniem własnego zaplecza produkcyjnego, wypuściliśmy swoją własną kolekcję odzieży loungewear, w celu przybliżenia jakości i możliwości oferowanych przyszłym klientom. Kolekcja RSCL - projekt Rascal Industry to skrót ciekawych możliwości w tworzeniu odzieży z  dzianin, przygotowany specjalnie dla klientów. Kolekcja prezentuje różnorodność gatunków dzianin, o rozmaitej gramaturze i o różnym składzie surowcowym, a także przedstawia interesujące łączenia technik zdobień odzieży. Kolekcja została podzielona na ECO LINE, w której skład wchodzi odzież szyta z dzianin ekologicznych, jak hemp i bawełna organiczna oraz PREMIUM LINE, odzież szyta z wysokiej jakości dzianin bawełnianych, o szlachetnych wykończeniach, takich jak „perfect finish”, „royal” czy „peach skin”. Wszystko po to, abyście mogli, dosłownie, przetestować jakość naszych usług i specyfikę różnorodności polskich materiałów. (więcej o kolekcji RSCL dowiesz się czytając tutaj)

OFERUJEMY

szycie produktów na miarę każdej marki

indywidualne podejście do każdego projektu

duży wybór krojów, kolorów, nadruków i haftów

proekologiczną produkcję odzieży, od momentu uprawy surowca

CERTYFIKATY

Szyjemy odzież z certyfikowanych materiałów.

Certyfikaty gwarantują:

  •  wysoką jakość tkanin i zdobień – w produkcji wykorzystujemy wyłącznie wysokojakościowe, trwałe materiały, które są doceniane przez Klientów z całego świata
  •  proekologiczny system wartości – produkcja przebiega zgodnie z troską o ochronę środowiska naturalnego, czerpie z innowacyjnych systemów i technologii
  • bezpieczeństwo dla skóry – tkaniny, z których szyjemy odzież, są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, jest to dowód na to, że nasze ubrania są w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą.

Nasza odzież to połączenie jakości, ekologiczności i bezpieczeństwa.

znak_baw — kopia
Odzież ekologiczna.
5e662afdef33a
logo-gww-rahmen
psi

NASZA HISTORIA

Firma Rascal Industry została założona w 2012 roku przez czwórkę znajomych z II LO im. króla Jana III Sobieskiego w Krakowie w ramach projektu na lekcję przedsiębiorczości. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Doprowadził nas do miejsca, w którym aktualnie jesteśmy – cenionego, obdarzanego zaufaniem przez stale rosnącą liczbę Klientów przedsiębiorstwa, z którego produktów i usług korzysta wiele polskich i europejskich firm. Cel był jeden – chcieliśmy, żeby każda szkoła i każda uczelnia w Europie mogła poszczycić się swoimi własnymi bluzami, podkreślającymi ich wyjątkowość i wyznawane wartości. Bluzy Rascala z założenia miały być nie tylko stylowym elementem garderoby, ale też podkreśleniem stylu życia uczniów i studentów. Dzięki zaangażowaniu i pasji szybko się rozwijaliśmy. Jeszcze przed maturą napisał o nas „Forbes”!

Szyte przez nas bluzy dla szkół i uczelni spotkały się z dużym zainteresowaniem. Po 5 latach prowadzenia działalności nasze ubrania nosili już nie tylko uczniowie i studenci szkól i uczelni z całej Polski, ale także z miast zagranicznych takich jak Berlin, Monachium, Zurych czy San Francisco. Na początku 2018 roku do grona naszych partnerów dołączył Erasmus Student Network Polska – ogólnoeuropejska sieć organizacji studenckich.

Dziś szyjemy wysokojakościową odzież dla Klientów z całej Europy.
Dokładamy wszelkich starań, aby każda marka, firma, agencja, szkoła, czy uczelnia mogła podkreślić swój wizerunek i wyznawane wartości własną odzieżą. Stale rozbudowujemy naszą ofertę – podążamy za szybko zmieniającymi się trendami oraz odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów.

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA RASCAL INDUSTRY

Projekt charytatywny - zbiórka na maseczki dla akcji "Pomagaj Szpitalom".

Udział w projekcie "Polskie Szwalnie". Do jednych z ostatnich, społecznych osiągnięć firmy należy udział w projekcie  „Polskie Szwalnie”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Celem projektu było uszycie 100 mln maseczek w polskich szwalniach na zapotrzebowanie wywołanie przez epidemię COVID-19. Program wspierał polskie szwalnie oraz ich pracowników, którzy z dnia na dzień mogli zostać pozbawieni pracy. Firmie Rascal Industry udało się poszerzyć możliwości produkcyjne, tym samym, uchronić 4000 miejsc pracy w ponad 200 polskich szwalniach, szyjąc 31 i pół miliona maseczek ochronnych.  

Rośniemy wraz z marką i naszymi odbiorcami.​

Już ponad 167 000  firm, szkół i uczelni z całej Europy nosi odzież uszytą przez nas.
Z wielką przyjemnością ubierzemy i Was!

RASCAL w mediach

>> FORBES PIERWSZY MILION

Zysk jeszcze przed maturą.

Drogą do sukcesu w trudnej branży odzieżowej może być skierowanie oferty do wąskiej grupy odbiorców, na przykład do uczniów liceów. A kto może się lepiej do tego nadawać niż dwóch tegorocznych maturzystów?

>> MAGIEL

Młodzi, odważni i przedsiębiorczy.

Pokolenie, które właśnie wkracza na rynek pracy, coraz częściej jako pomysł na życie podaje zamiar wystartowania z własną działalnością gospodarczą. Praca na własnych zasadach, na swój zysk – czego chcieć więcej? Jednak sama wola stworzenia firmy czy startupu nie wystarczy, by te plany obróciły się w sukces.

>> SGH WARSAW SCHOOL OF ECONOMICS

How to combine learning and running your own business at the same time?

>> ALGORYTM BIZNESU

Jak powstał Rascal Industry i czy trudno było pogodzić obowiązki szkolne z prowadzeniem firmy?

>> TEDX YOUTH PODGÓRZE

Oliver and Kuba, despite their young age, managed to set up their own company. And they are successful to this day.

>> LUDZIE MODY

Skupiacie się na sprzedaży bluz z emblematami krakowskich liceów. Jak to wszystko się zaczęło? Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej marki?

Obserwuj nas na social media i bądź na bieżąco: