LEN. Ekologiczna odzież szyta z lnu.

LEN. Ekologiczna odzież szyta z lnu.

Natural fabrics from organic colors of flax and cotton in rolls, homespun textile handmade. Burlap and canvas for eco, rustic, boho, hygge decor

LEN to‌ ‌jedno‌ ‌z‌ ‌najbardziej‌ ‌cenionych‌ ‌włókien,‌ ‌które‌ ‌słynie‌ ‌ze‌ ‌swoich‌ ‌wyjątkowych‌ ‌cech‌ ‌i‌ ‌naturalnego‌ ‌pochodzenia.‌ ‌

Odzież szyta z LNU

Szlachetna jakość w duchu eco 
  • Len jest‌  ‌niezwykle‌ ‌bezpieczny‌ ‌dla‌ ‌naszego‌ ‌ciała,‌ oraz ‌dla‌ ‌środowiska‌ ‌-‌ w 100%  ‌ulega‌ ‌biodegradacji,‌ ‌a‌ ‌jego‌ ‌uprawa‌ użyźnia ‌glebę.
  • Do uprawy, nie‌ ‌wymaga‌ ‌dużej‌ ‌ilości‌ ‌wody‌ ‌i‌ ‌stosowania‌ ‌chemicznych‌ ‌pestycydów.‌ ‌
Bezpieczeństwo dla Twojej skóry  
  • Len jest‌ jest‌ ‌niezwykle‌ ‌przewiewny, delikatny i ‌higroskopijny,‌ ‌czyli‌ ‌doskonale‌ ‌wchłania‌ ‌wilgoć.
  • W zime chroni nas przed chłodem, w lato chłodzi nasze ciała.
  • Nie‌ ‌wywołuje‌ ‌alergii,‌ ‌ma‌ ‌właściwości‌ ‌bakteriostatyczne‌ ‌i‌ ‌bakteriobójcze.
  • Jest‌ także naturalnym‌ ‌filtrem‌ ‌UV.
Wpływ na system żywnościowy
  • Z nasion lnu wytwarza się olej i pokost. Nasiona lnu oferują wiele wartości zdrowotnych, dlatego mają również zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i medycynie ludowej.

Dlaczego ODZIEŻ Z LNU jest tak pożądana?

Ubrania z lnu charakteryzują się gładkością, jedwabistym połyskiem i trwałością, a do tego wyróżniają się wyjątkowym komfortem użytkowania, co czyni je jedne z najszlachetniejszych ubrań. Len znajduje zastosowanie we wszystkich asortymentach odzieży, w tym doskonale sprawdza się w odzieży sportowej oraz bieliźnie. Jest trwalszy od bawełny i bardziej odporny na spieranie, jednak warto pamiętać, że potrafi skurczyć się w praniu i uwielbia się gnieść. Swoje niepożądane właściwości traci w połączeniu z innymi materiałami, dlatego często stosuje się go jako mieszankę składu.