BAWEŁNA ORGANICZNA. Ekologiczna odzież szyta z bawełny organicznej.

BAWEŁNA ORGANICZNA. Ekologiczna odzież szyta z bawełny organicznej.

organic cotton - sewing room

BAWEŁNA ORGANICZNA jest to bawełna uprawiana ekologicznie w krajach subtropikalnych, certyfikowana zgodnie z globalnie ustanowionymi ekologicznymi standardami.

Odzież szyta z BAWEŁNY ORGANICZNEJ

Przyjazny wpływ na środowisko

  • Uprawa bawełny organicznej bez toksycznych środków chemicznych, pestycydów, GMO i nawozów sztucznych ma mniejszy wpływ na powietrze, zużywa 71% mniej wody i 62% mniej energii.
  • Bawełna organiczna czerpie energię w 80% z deszczu, co zmniejsza zużycie lokalnych źródeł wody. Do uzyskania koszulki z bawełny konwencjonalnej potrzeba aż 2700 litrów wody! 

Zrównoważony rozwój 

  • Kupując bawełnę organiczną inwestujesz w czystsze powietrze, lepsze gleby, ochronę wody i zasoby do życia. 

Wpływ na system żywnościowy

  • Przy produkcji bawełny organicznej powstaje olej z nasion bawełny. Dzięki temu tak uprawiana roślina może mieć szersze zastosowania niż tradycyjne.

Innowacyjność

  • Na całym świecie produkuje się rocznie kilkadziesiąt milionów ton bawełny – w tym tylko 1% stanowi bawełna organiczna. Wybierając produkty organiczne masz siłę nabywczą, by wpływać na marki, producentów, konsumentów i rolników!

Dlaczego ODZIEŻ Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ jest warta uwagi?

Ubrania z bawełny organicznej są idealne dla alergików i niezwykle miłe w dotyku. Charakteryzują się termoregulacją i słyną ze swojej niezniszczalności. Gęsty splot sprawia, że są odbporne na wycieranie, rwanie się oraz częste pranie.