MATERIAŁY Z RECYKLINGU. Ekologiczna odzież szyta z materiałów poddanych recyklingowi.

MATERIAŁY Z RECYKLINGU. Ekologiczna odzież szyta z materiałów poddanych recyklingowi.

Recycle clothes icon on label with 100% Recycled fabric text. Sustainable fashion and ethical shopping conscious consumerism concept

MATERIAŁY Z RECYKLINGU są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Do produkcji odzieży r-PET ponownie wykorzystuje się potencjalnie użyteczne surowce.

Odzież szyta z MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU

Ogranicz, poddaj recyklingowi i wykorzystaj ponownie!

  • Recykling zapobiega marnowaniu materiałów i redukuje zużycie nowych surowców.
  • Ponowne wykorzystywanie przędzy i tkanin znacznie zmniejsza zanieczyszczenia wody, powietrza, zużycie paliwa, a także energii nawet o 33-53%.
  • Do uzyskania materiału można też wykorzystać butelki – do  wyprodukowania 1m tkaniny z przędzy recyklingowej wystarczy 32 plastikowych butelek.

Poliester z recyklingu 

  • Najbardziej popularnym materiałem poddawanym recyklingowi jest poliester. Jego powtórne przetwarzanie wpływa na zredukowanie ilości odpadów składowanych na wysypiskach śmieci. Redukcja wiąże się nawet z 75-procentowym obniżeniem emisji CO2 względem produkcji tradycyjnego poliestru!

Bawełna z recyklingu

  • Tekstylia bawełniane poddawane recyklingowi są ponownie wykorzystywane do powstania odzieży bawełnianej. Wcześniej wyprodukowane produkty z bawełniana zamieniane są na ścinki, które następnie rozpuszcza się. W ten sposób powstaje z niej pulpa, z której pozyskuje się przędzę na nowe produkty.

Czym cechuje się

ODZIEŻ SZYTA Z MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU?

Ubrania z poliestru, który jest najczęściej poddawany recyklingowi cechują się wyjątkową trwałością. Poliester zastosowany w mieszankach materiałów z bawełną, zapewnia ubraniom rozciągliwość i sprawia, że są niebywale przyjemne w dotyku. Marki, które posiadają w swoim asortymencie odzież z recyklingu działają w myśl idei zero waste.
Ubrania z bawełny poddanej recyklingowi zachowują swoje cenne właściwości, o których przeczytasz tutaj.