Wiskoza Organiczna. Czy jest eco-friendly?

Wiskoza Organiczna. Czy jest eco-friendly?

organic viscose (1)

Eko wiskoza, czyli mowa o WISKOZIE Z WŁÓKNA LENZING™ ECOVERO™. Powstaje z surowca roślinnego i produkuje się ją przy użyciu związków obecnych w przyrodzie.

Przyjazna dla środowiska

Eko wiskoza produkowana jest z drewnianej pulpy – czyli specjalnego włókna celulozowego, które jest w pełni odnawialne. Drewna wykorzystywane do jej produkcji pochodzą z lasów zarządzanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy jej wytwarzaniu zużywa się do 50% mniej wody i emisji Co2, niż w przypadku standardowej wiskozy.

Bezpieczna dla ciała

Wiskoza eco jest higroskopijna. Charakteryzuje się niezwykle wysoką przepuszczalnością powietrza, niczym jedwab, dlatego sprawdza się w odzieży letniej. Z tego też względu, często  stanowi domieszkę w innych ekologicznych materiałach. Jako domieszka nadaje materiałom efekt przewiewności oraz niweluje ich szorstkość. 

Ubrania z wiskozy organicznej charakteryzują się przyjemnym splotem, są lekkie i delikatne w dotyku, a także mają niską skłonność do elektryzowania się. Domieszka wiskozy dodaje ubraniom elastyczności, ciągłości i „leistości”. Są także bardzo odporne – nie mechacą się i nie kurczą w praniu.