Szkolne i uniwersyteckie rywalizacje w Polsce i zagranicą

Szkolne i uniwersyteckie rywalizacje w Polsce i zagranicą

szkolne i uniwersyteckie rywalizacje w polsce i za granica

Szkolne i uniwersyteckie rywalizacje

Rywalizacja potrafi być źródłem niewyobrażalnych emocji – nie tylko dla samych uczestników, lecz także dla kibiców. Praktycznie od zawsze w szkołach i na uczelniach organizowane są zawody w różnych dziedzinach i dyscyplinach. Największą popularnością cieszą się wydarzenia sportowe, które oprócz tego, że promują sport i zasadę „fair play”, to dodatkowo popularyzują aktywny, a co za tym idzie – zdrowy tryb życia. Nieodłącznym elementem takich wydarzeń jest oczywiście doping, który dodaje skrzydeł zawodnikom.

The Boat Race – symbol wspaniałej, uniwersyteckiej rywalizacji

Cambridge to angielskie miasto słynące z jednego z dwóch najstarszych uniwersytetów angielskich – jest to University of Cambridge. Równie długą tradycją może pochwalić się University of Oxford. Te dwie uczelnie toczą ze sobą rywalizację nie tylko o najlepsze wyniki naukowe swoich studentów, ale także o zwycięstwo w corocznych zawodach wioślarskich, w których udział biorą dwie osady. Jedną z nich jest Oxford University Boat Club, drugą – Cambridge University Boat Club. Pierwsze takie zawody odbyły się już w 1829 roku. Od tego czasu każda z ekip składa się z ośmiu zawodników, którzy mają do przepłynięcia dystans o długości 6,8 kilometra. Jest to odcinek rzeki Tamiza – od Putney do Mortlake.

W 2016 roku odbyła się 162 edycja regat, która przyniosła zwycięstwo wioślarzom z Cambridge. Była to dla nich już 82 wygrana, podczas gdy rywale z Oxford mają ich zaledwie o 3 mniej (79 wygranych). Można zatem uznać, że to wyrównana i zacięta rywalizacja, a obie osady od lat walczą dzielnie i idą ze sobą łeb w łeb. Za każdym razem wydarzeniu towarzyszy niezwykła atmosfera. Dowodem na to może być fakt, że opisywane zmagania ogląda ponad 200 tysięcy widzów! Kibice wiernie dopingują swoim faworytom. Warte podkreślenia jest to, że obie uczelnie mogą pochwalić się fan clubami, które wiele robią, aby się wyróżnić.

Polski Oxford i Cambridge? Mamy je w Krakowie!

Jaki sport jest jednym z najpopularniejszych w Polsce? Z pewnością nie jest to wioślarstwo, chociaż w ostatnich latach nasi olimpijczycy dowiedli, że potrafimy wygrywać również na wodzie. Polacy najchętniej grają w piłkę nożną, szczególnie mężczyźni. Zmagania w tej dyscyplinie sportu pomiędzy dwoma liceami z bardzo bogatą tradycją można obserwować w Krakowie. W Krakowie koniec roku szkolnego nie jest równoznaczny wyłącznie z początkiem wakacji, ale też z wyczekiwanym przez cały rok szkolny meczem. W meczu tym rywalizują ze sobą uczniowie I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego i uczniowie II LO im. Króla Jana III Sobieskiego. Obie te szkoły konkurują ze sobą na polu zarówno naukowym, jak i sportowym, a ich mecze piłkarskie odbywają się co roku od pierwszej połowy lat 90.! Ich mecz nazywany jest „świętą wojną”, jednak trzeba przyznać, że wydarzeniu towarzyszy fantastyczna i przyjazna atmosfera. Są sektorówki, doping, flagi, okrzyki i szaliki, czyli wszystko, co można spotkać na prawdziwym piłkarskim meczu! Oczywiście w historii tych meczów było kilka incydentów (jak przystało na świat piłkarski), które spowodowały, że mecz nie odbył się w danym roku. Jednak obie szkoły dokładają wszelkich starań, by tradycja była podtrzymywana i pielęgnowana przez obecnych i przyszłych uczniów.

Lata szkolne i studenckie wspominamy przez całe życie. W Rascal Industry chcemy być częścią tak ważnych dla młodych ludzi wydarzeń. Projektując i szyjąc bluzy, koszulki i akcesoria dla szkół z logiem, wspieramy doping młodych talentów. Pokażcie, że jesteście ze swoimi reprezentantami! Wyróżnijcie się na trybunach i widowni! Bądźcie częścią tych niezwykłych emocji! A my? My zrobimy wszystko, aby odzież i akcesoria, które Wam dostarczymy, były niepowtarzalne, oryginalne, trwałe i zgodne z Waszymi oczekiwaniami.