Bluzy szkolne i uniwersyteckie – moda zza oceanu

Bluzy szkolne i uniwersyteckie – moda zza oceanu

moda zza oceanu

Bluzy szkolne i uniwersyteckie – moda zza oceanu

Studenci amerykańskich uczelni oraz uczniowie tamtejszych college’ów z dumą noszą bluzy z logo swoich szkół od dziesięcioleci. Obraz ten tak mocno zakorzenił w amerykańskiej kulturze, że jest widoczny na niemal każdym filmie z Hollywood opowiadającym o losach młodzieży. Jednak w wyobrażeniu wielu nauczycieli podejście polskich uczniów do tego tematu jest zupełnie inne i jako przykład podają obowiązkowy ubiór szkolny, mundurki, za którymi uczniowie nie przepadają. Skąd ta różnica pomiędzy Polską, a USA?

W amerykańskim i brytyjskim stylu

Co spowodowało, że studentów zagranicznych uniwersytetu Harvard Oxford czy Cambridge przekonano do jednolitego stroju podczas zajęć? Powodem jest bez wątpienia charakter mundurków, który w dużym stopniu odbiega od tego, jaki reprezentują mało wyraziste, nie zawsze modne mundurki w polskich szkołach. Za granicą dużą popularność zyskały bluzy studenckie. Doskonale wpisują się one w młodzieżowe trendy i tym samym spotkały się z uznaniem młodzieży. Oldschoolowy charakter, modny fason i kolorystyka, która pomimo że często nawiązuje do barw szkoły, spotkała się z uznaniem licealistów i studentów. Bluzy dla studentów są po prostu projektowane w oparciu o ich preferencje oraz upodobania.Pomimo, że narzuca się im noszenie szkolnych mundurków, nie spotyka się to z ich buntem, ponieważ noszą to, co lubią i to, co chętnie kupiliby sami w sklepie.

Styl Preppy kiedyś i dziś

Ten amerykański trend swoje korzenie miał w latach 30-50. ubiegłego wieku. Zapoczątkowało go osiem elitarnych szkół w tym Harvard, Yale i Princeton. W latach 70 inne szkoły zaczęły naśladować ubiór studentów tychże uczelni. Czym się on właściwie wyróżnia i dlaczego XXI wiek można nazwać wielkim „comeback preppy”?

To połączenie elegancji ze sportowym charakterem, prestiż i klasyka jednocześnie, czyli wszystko, co młodzi ludzie cenią w ubiorze. Początkowo szkolny uniform studentów stanowiły po prostu jasne chinosy, sportowe marynarki i koszule z kołnierzykiem. Popularnością cieszyły się również swetry, kurtki harringtonki i bluzy uczelniane z logiem szkoły. Dzisiaj w sklepach można spotkać charakterystyczne dla tego stylu ubrania, które przez wielu traktowane są jako jeden z większych trendów XXI wieku. Takie zamiłowanie do stylu preppy można wykorzystać przy okazji nielubianych przez uczniów mundurków szkolnych. Sportowe, dresowe bluzy dla szkół w dowolnym kolorze z nadrukiem szkolnym, z pewnością spotkają się z większym entuzjazmem młodzieży, niż klasyczne uniformy szyte masowo bez zwracania uwagi na to, czy wpisują się we współczesne trendy czy też mają archaiczny charakter. Młodzi ludzie cenią indywidualność, możliwość wyrażenia siebie, lubią się wyróżniać oraz czerpią inspiracje od swoich amerykańskich rówieśników. Ten American Dream ma w sobie swego rodzaju magię i może się okazać doskonałym sposobem na przekonanie studentów i uczniów do jednolitego ubioru.

Bluzy dla szkół od Rascal Industry inspirowane są stylem amerykańskich studentów. Oglądamy je na ekranach w produkcjach zza oceanu, a teraz będzie można je wdrożyć również w politykę szkoły. Polskie uczelnie i szkoły też mogą być nowoczesne nie tylko pod względem programu nauczania, ale też w podejściu do swoich uczniów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 22 243 27 74 oraz mailowo hello@rascalindustry.eu