Rascal Industry w projekcie “Polskie Szwalnie”. Współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu

Rascal Industry w projekcie “Polskie Szwalnie”. Współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu

post_04

Chcieli pomóc szpitalom i rozdać trochę maseczek. Wyprodukowali miliony sztuk.

Taki tytuł zaproponowała jedna z ogólnopolskich gazet, która napisała o nas artykuł. Tak też w rzeczywistości wyglądała nasza historia współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu w ramach projektu “Polskie Szwalnie”.

Zaczęliśmy od produkcji 10 tysięcy maseczek by pomóc najbardziej potrzebującym polskim szpitalom. Uszyliśmy 30 milionów sztuk, dzięki czemu staliśmy się największym dostawcą maseczek do Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu „Polskie Szwalnie”.

Udało nam się uchronić 4000 miejsc pracy w ponad 200 polskich szwalniach.

Z powodu pandemii covid-19 polskie szwalnie z dnia na dzień przestawały otrzymywać nowe
zlecenia od klientów. Ten problem był dla nas szczególnie ważny, ponieważ dotyczył również
wielu naszych dostawców, z którymi współpracujemy od lat. Postanowiliśmy więc zacząć
działać, chcieliśmy zrealizować dwa cele – pomóc szpitalom oraz pomóc pracownikom polskich szwalni. Zaczęliśmy szyć i dostarczać maseczki ochronne najbardziej potrzebującym polskim szpitalom Szycie i dostawę maseczek ochronnych sfinansowaliśmy z własnych
środków.

W celu poszerzenia działań zainicjowaliśmy akcję społeczną w social mediach #PomagajSzpitalom. Akcja umożliwiła wszystkim chętnym włączenie się do pomocy poprzez przekazywanie środków na szycie maseczek w polskich szwalniach, które dostarczaliśmy do
polskich placówek medycznych. Udało się nam dostarczyć ponad 20 tysięcy maseczek do 12 polskich placówek medycznych, w tym między innymi do: Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM w Warszawie, Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie oraz do Fundacji Ewdomed.

Zbudowaliśmy sieć 200 szwalni produkujących jednolity wzór maseczek i jako pierwsi podpisaliśmy kontrakt z Agencją Rozwoju Przemysłu w ramach
projektu „Polskie Szwalnie”
. Program został zainaugurowany przez Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę 1 kwietnia 2020 roku. Hasłem przewodnim
programu było: „40 milionów maseczek z 200 polskich szwalni w ciągu miesiąca, a do końca
czerwca – 100 milionów”. Nasz udział w projekcie to nie tylko szycie maseczek, ale także
pomoc w budowaniu procesów logistycznych oraz organizacyjnych całego przedsięwzięcia.
Dostarczaliśmy także takie materiały jak gumki i usztywnienia, a także kartony i foliopaki.

Wraz z Rascal Industry w akcję „Polskie Szwalnie” włączyły się inne, polskie firmy odzieżowe, takie jak: 4F oraz LPP. Program wspierał polskie szwalnie oraz pracowników szwalni, którzy z dnia na dzień mogli zostać pozbawieni pracy..

Dzięki współpracy z wieloma szwalniami, w ciągu pierwszych 3 tygodni udało nam się wyprodukować ponad milion maseczek ochronnych, przez co staliśmy się największym dostawcą do Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu “Polskie Szwalnie”.

Ostatecznie udało nam się wyprodukować 31 i pół miliona maseczek ochronnych, w tym zarówno, szytych jak i zgrzewanych ultrasonicznie. Cała produkcja odbywała się wyłącznie w polskich zakładach.

Podczas trwania projektu współpracowaliśmy w sumie z 200 szwalniami.

W Rascal Industry poszerzamy ofertę dostępnej odzieży personalizowanej. Szyjemy również maseczki z Twoim logo.

-> Zobacz ofertę odzieży personalizowanej <-