Jak prawidłowo dbać o bluzy bawełniane?

Jak prawidłowo dbać o bluzy bawełniane?

jak prawidłowo dbać o bluzy

Jak dbać o bluzy, aby przetrwały przez wiele lat?

Bluzy bawełniane to ta część garderoby, którą zakładamy praktycznie codzienne. Nic zatem dziwnego, iż wymaga ona większej dbałości o materiał. W przeciwnym razie po kilku miesiącach czy praniach mogłyby ulec zniszczeniom i nie wyglądać tak, jak od razu po ich zakupie. Nawet najwyższej jakości materiał, o który nie będziemy odpowiednio dbać, nie przetrwa długich lat. A przecież zależy nam na tym, by bluzy służyły nam jak najdłużej.

Pierzemy

Bluzy bawełniane, jak też inne części garderoby, powinno się prać w momencie, kiedy rzeczywiście jest taka potrzeba. Nie namawiamy do noszenia brudnych ubrań, jednak miejmy na uwadze fakt, że bluzy nie wymagają tak częstego prania jak T-shirty. Warto pamiętać również o przewracaniu ich na drugą stronę. W ten sposób zapobiegniemy ich mechaceniu się i utracie intensywności koloru. Również temperatura w jakiej pierzemy bluzy jest istotna. Najlepszym rozwiązaniem jest temperatura w granicach 30-40 stopni. Mamy wówczas pewność, że nie ulegną one zniszczeniu, nie stracą koloru i jednocześnie zostaną solidnie wyprane. W zależności od koloru bluzy pierzemy ją z ciemnym, jasnym lub kolorowym praniem. Niższa temperatura wody i unikanie nadmiernie częstego prania wpływa też pozytywnie na środowisko!

Cenna rada – jeżeli na bluzie pojawi się plama, najlepiej usunąć ją natychmiast. W ten sposób zapobiegamy wnikaniu zabrudzeń we włókna.

Suszymy

Ubrania mogą się kurczyć, ale też rozciągać. Nawet jeśli zwracasz uwagę na jakość kupowanych ubrań, to ich nieodpowiednie suszenie może spowodować, że sie rozciągną. Dobrym rozwiązaniem jest suszenie ich płasko na ręczniku, podobnie jak robimy to w przypadku wełnianych swetrów. W praktyce jednak byłoby to uciążliwe, więc w miarę możliwości starajmy się używać tradycyjnej suszarki i ustawiać ją na świeżym powietrzu lub przy otwartym oknie.

Przechowujemy

W szafie młodego człowieka często panuje armagedon lub, delikatniej mówiąc, chaos. Oczywiście nie u wszystkich, jednak nie zawsze mamy czas, by dokładnie złożyć ubrania przed włożeniem ich do szafy – dorośli też miewają z tym problem. Bluzy można zarówno złożyć i ułożyć na półce lub powiesić je na wieszaku. Ubrania dobrze jest jest wieszać każde oddzielnie, dzięki czemu po wyjęciu z szafy nie są pogniecione. Jeżeli chcemy, aby zachowały swój świeży zapach, zastosujmy woreczki zapachowe, a co sezon zróbmy wielkie wietrzenie całej garderoby

Jeśli artykuł nie rozwiał Twoich wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji! Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Możesz za darmo skonsultować swoje pomysły dzwonić do nas pod numer 22 243 27 74.

Kontakt e-mail: hello@rascalindustry.eu