Jak dbać o bluzy, aby przetrwały przez wiele lat?

Bluzy bawełniane to ta część garderoby, którą zakładamy praktycznie codzienne. Nic zatem dziwnego, iż wymaga ona większej dbałości o materiał. W przeciwnym razie po kilku miesiącach czy praniach mogłyby ulec zniszczeniom i nie wyglądać tak, jak od razu po ich zakupie. Nawet najwyższej jakości materiał, o który nie będziemy odpowiednio dbać, nie przetrwa długich lat. A przecież zależy nam na tym, by bluzy służyły nam jak najdłużej.

 

Pierzemy

Bluzy bawełniane, jak też inne części garderoby, powinno się prać w momencie, kiedy rzeczywiście jest taka potrzeba. Nie namawiamy do noszenia brudnych ubrań, jednak musimy mieć na uwadze fakt, że „częste mycie skraca życie”. Warto pamiętać również o przewracaniu ich na drugą stronę. W ten sposób zapobiegniemy ich mechaceniu i utracie intensywności koloru. Również temperatura, w jakiej pierzemy bluzy jest istotna. Najlepszym rozwiązaniem jest optymalna temperatura 30-40 stopni. Mamy wówczas pewność, że nie ulegną one zniszczeniu, nie stracą koloru i jednocześnie zostaną solidnie wyprane. W zależności od koloru bluzy pierzemy ją z ciemnym, jasnym lub kolorowym praniem.

Cenna rada – jeżeli na bluzie pojawi się plama, najlepiej usunąć ją natychmiast. W ten sposób zapobiegamy wnikaniu zabrudzeń we włókna.

 

Suszymy

Ubrania mogą się kurczyć, ale też rozciągać. Bluzy Rascal Basic zostały wykonane z wysokogatunkowego materiału, jednak ich nieodpowiednie suszenie może spowodować, że staną się jeszcze luźniejsze, niż w rzeczywistości. Dobrym rozwiązaniem jest suszenie ich płasko na ręczniku, podobnie jak robimy to w przypadku wełnianych swetrów. W miarę możliwości starajmy się suszyć je na dworze lub przy otwartym oknie.

 

Przechowujemy

W szafie młodego człowieka często panuje ranmagedon lub delikatniej mówiąc, chaos. Oczywiście nie u wszystkich, jednak nie zawsze mamy czas, by dokładnie złożyć ubrania przed włożeniem ich do szafy – dorośli też miewają z tym problem. Bluzy Rascala można zarówno złożyć i ułożyć na półce lub powiesić je na wieszaku. Ubrania dobrze jest jest wieszać każde oddzielnie, dzięki czemu po wyjęciu z szafy nie są pogniecione. Jeżeli chcemy, aby zachowały swój świeży zapach, zastosujmy woreczki zapachowe, a co sezon zróbmy wielkie wietrzenie całej garderoby